Apr 09, 2024 השאר הודעה

מפעל Ferro Silicon China: טווח דרגות, בקרת כימיה ואריזת יצוא

סין מייצרת את הרוב הגדול של הסיליקון הברזל בעולם, והמפעלים שמאחורי תפוקה זו שונים הרבה יותר ממה שמציעות טבלאות הציונים. קונה שבוחר במפעל ברזיליקון באמת בוחר קו כבשנים, מערכת בקרת כימיה ופעולת אריזת יצוא, שכל אחד מהם משפיע על מה שמגיע לנמל. סקירה כללית זו מתארת ​​כיצד מאורגן מפעל פרוסיליקון מודרני וכיצד נראות טווח הציונים ואפשרויות האריזה בפועל.

כיצד מאורגן מפעל פרוסיליקון

מפעל משולב טיפוסי משלב ארבע פונקציות באתר אחד: הכנת חומר גלם, התכת קשת שקועה, ריסוק והקרנה ואריזה למשלוח. חומרי גלם מגיעים כחול קוורציט או סיליקה, קוק מתכתי או תערובת קוק ופחם, והזנה נושאת ברזל כמו אבנית טחנה או עפרות ברזל. הקרנה ומיזוג שומרים על המטען בגודל ובחלון הכימיה שהכבשן מצפה לו.

ההתכה מתרחשת בתנורי קשת שקועים עם אלקטרודות -אפייה עצמית, הפועלות ברציפות עם הקשה תקופתית. המספר והדירוג של קווי התנור קובעים את הקיבולת השנתית של המפעל, וכדאי לשאול כמה קווים מוקדשים לאילו דרגות: מפעל שמפעיל קו המוקדש לדרגות אלומיניום נמוכות יכול להחזיק במגבלות אלומיניום הדוקות יותר מאשר כזה שמחליף קו בודד בין מוצרים.

טווח דרגות זמין ממפעל ברזיליקון סיני

פרוסיליקון מסופק על פני טווח הדרגות הסטנדרטיות, מ-FeSi75 ועד FeSi45, עם מערכות ייעוד המקודדות את רמת האלומיניום וסיומת המציינת מגבלות הטומאה הדוקות או רופפות יותר. רשימת ציונים מייצגת, כל הערכים כמגבלות מקסימום למעט טווח הסיליקון, מוצגת להלן.

דֶגֶם סי % Al פחות או שווה לאחוז Ca פחות או שווה לאחוז Mn פחות או שווה לאחוז Cr קטן או שווה לאחוז P פחות או שווה לאחוז S פחות או שווה לאחוז C פחות או שווה לאחוז
FeSi75A10.5-A 74.0–80.0 0.50 1.00 0.40 0.30 0.04 0.02 0.10
FeSi75A10.5-B 72.0–80.0 0.50 1.00 0.50 0.50 0.04 0.02 0.20
FeSi75A11.0-A 74.0–80.0 1.00 1.00 0.40 0.30 0.04 0.02 0.10
FeSi75A11.5-A 74.0–80.0 1.50 1.00 0.40 0.30 0.04 0.02 0.10
FeSi75A12.0-A 74.0–80.0 2.00 1.00 0.40 0.30 0.04 0.02 0.10
FeSi75A12.0-B 74.0–80.0 2.00 1.00 0.40 0.30 0.04 0.02 0.10
FeSi75-A 74.0–80.0 – – 0.40 0.30 0.04 0.02 0.10
FeSi75-B 74.0–80.0 – – 0.40 0.30 0.04 0.02 0.10
FeSi75-C 72.0–80.0 – – 0.50 0.50 0.04 0.02 0.20
FeSi65 65.0–72.0 – – 0.60 0.50 0.04 0.02 –
FeSi45 40.0–47.0 – – 0.70 0.50 0.04 0.02 –

ציונים עם קוד אלומיניום הדוק יותר משמשים לפלדות שצריכות להישאר נקיות, בעוד שהציונים המשוחררים יותר משרתים הסרת חמצון כללית בייצור פחמן וסגסוגת פלדה נמוכה. נתון האלומיניום המיועד בדגם כמו FeSi75A10.5 מתייחס ישירות לתקרת האלומיניום, ולכן אותו מינימום סיליקון מופיע במספר שורות ברמות ניקיון שונות.

בקרת כימיה ואבטחת איכות

ההרכב נשלט בשלוש נקודות: בדיקה של כל חומר גלם שנכנס לפני הטעינה, תוך-דגימת תהליך של ההיתוך כך שניתן להתאים את תוספת הברזל ומטען המפחית בזמן שהחום עדיין פועל, וביקורת שחרור על דגימה שנחתכה מהיצוק המקורר במקום שנלקחה מהמצקת. הנקודה האחרונה חשובה מכיוון שהפרדה במהלך ההתמצקות יכולה לשנות את הרכב החומר שנשלח בפועל.

בדיקות פיזיקליות וכימיות מבוצעות בדרך כלל במעבדה-באתר המצוידת בספקטרומטריה, עם דגימות שנשמרו לפי מספר חום, כך שניתן לפתור שאילתת לקוח על ידי מדידה- מחדש של החומר הזהה. ניתן לארגן בדיקת צד שלישי לפני-משלוח עבור הזמנות יצוא, ותעודות מגרש מתעדות כימיה מדודה מול מגבלות הציונים שהוזמנו במקום הצהרה פשוטה על התאמה.

גודל ואריזת ייצוא

לאחר היציקה, המטיל נמעך ומוקרן לתוך השברים שבהם משתמש השוק: חתכים של גושים של 10-50 מ"מ ומעלה לטעינה בתפזורת, שברים גרגירים להוספה רציפה ואבקה טחינה לחוטי ליבה ומוצרי ריתוך. האריזה פועלת לפי אותו היגיון כמו הגודל, ושלוש האפשרויות הקונבנציונליות הן:

שקיות טון, מרופדות או לא מרופדות בהתאם ללחות היעד.

שקיות קטנות של 20, 25 או 50 ק"ג בתוך שקית טון ללקוחות הזקוקים למינון ידני.

שקיות חסינות-לחות למוצרים מיוחדים או להפלגות ים ארוכות.

ניתן גם לארגן אריזה לפי דרישת הלקוח, וכל שקית מסומנת בדרגה, מגרש ומשקל נטו, כך שניתן לאתר את המשלוח לקמפיין התנור שיצר אותו. קונים שמתכוונים לאחסן חומר בחוץ לאורך זמן צריכים לציין שקיות מרופדות, מכיוון שקנסות פרוסיליקון קולטים לחות בקלות והתגבשות בשקית מסבכת את המינון.

שאלות נפוצות

ש: אילו דרגות פרוסיליקון מספק בדרך כלל מפעל סיני?
הטווח הסטנדרטי נע מ-FeSi75 ועד FeSi45, כולל דרגות אלומיניום הדוקות כגון FeSi75A10.5, גרסאות הייעוד A, B ו-C ודרגת ה-FeSi65 הביניים.

ש: מה המשמעות של הכינוי FeSi75A10.5-A?
מינימום הסיליקון הוא 75%, קוד A10.5 קובע את תקרת האלומיניום ב-0.50% והסיומת -A מציינת את המעמד המחמיר יותר של מגבלות הטומאה, כולל פחמן ב-0.10% ומטה.

ש: כיצד נשלטת כימיה של פרוסיליקון במהלך הייצור?
חומרי הגלם הנכנסים נבדקים לפני הטעינה, ההמסה נדגמת בתהליך כך שניתן לתקן את הטעינה, וכל מנה נבדקת על דגימה שנחתכה מהיצוק המקורר לפני שחרורו.

ש: אילו גדלים ואפשרויות אריזה זמינות?
חתכי גושים מ-10-50 מ"מ כלפי מעלה, שברים גרגירים ואבקה טחונה מסופקים בשקיות של טון, בשקיות של 20, 25 או 50 ק"ג בתוך שקית טון, או בשקיות חסינות לחות- ליעדים לחים.

ש: האם ניתן לספק פרוסיליקון לפי מפרט הלקוח עצמו?
כֵּן. ניתן להסכים על שברי גודל, מגבלות כימיה במסגרת יכולת התנור, פורמט האריזה והסדרי בדיקה, בכפוף לאישור מול טווח הציונים שהמפעל יכול להחזיק באופן אמין.

ש: מדוע תוספת הברזל חשובה כאשר מספר כיתות חולקות תנור אחד?
הזנת נושא הברזל קובעת את יחס הסיליקון לברזל במטען, כך שמפעל יכול לנוע בין FeSi75, FeSi65 ו-FeSi45 באותו תנור על ידי התאמת הנטל במקום בנייה מחדש של התהליך.

שלח החקירה

הבית

טלפון

דוא

חקירה